VVD logo

ENG / LV

VVD nosūtījis uzaicinājumu kandidātiem uz iepirkumu procedūras „Vēsturiski piesārņotās vietas „Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” projektēšana un sanācijas darbi” otro kārtu

13.03.2017 Centrālā struktūrvienība

Šodien Valsts vides dienestā (VVD) notika preses konference par iepirkuma procedūras „Vēsturiski piesārņotās vietas „Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” projektēšana un sanācijas darbi” otrās kārtas uzsākšanu, kurā VVD vadība informēja, ka tieši šodien tika nosūtīts uzaicinājums uzņēmumiem, kas ir kvalificējušies iepirkuma procedūras kandidātu atlases kārtā – PS “Inčukalns Eko” un AS “A.C.B.”

Preses konferences laikā VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova sacīja, ka šobrīd VVD ir pārliecība, ka šajā plānošanas periodā projekta pabeigšanai  būs iespējams piesaistīt ES finansējumu un, veiksmīgi īstenojot projekta otro posmu, netiks zaudēts pirmā posma finansējums.

Kopš līguma laušanas ar iepriekšējo darbu veicēju, VVD ir intensīvi sadarbojies ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju  un Eiropas Komisiju, lai turpinātu šo sarežģīto un apjomīgo projektu. Viņa atgādināja, ka VVD iepirkumu izsludināja vairāk nekā pirms gada 2016.gada 25.februārī un, ņemot vērā, ka piedāvājumus iesniedza arī ārzemju kompānijas, līdz ar to kandidātu atlases laikā notika ilgstoša sarakste, lai iepirkuma komisija varētu gūt pārliecību pretendentu atbilstībai kandidātu atlases kvalifikācijas prasībām.

VVD Uzraudzības departamenta projektu ieviešanas nodaļas vadītājs Indriķis Builis informēja klātesošos, ka no VVD puses izraudzītajiem pretendentiem tiek lūgts iesniegt tehnisko un finanšu piedāvājumu. Par šiem piedāvājumiem tiks veiktas sarunas ar katru pretendentu atsevišķi, lai saskaņotu piedāvājumus ar iepirkuma dokumentācijas prasībām un izraudzītos atbilstošāko piedāvājumu saskaņā ar saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma kritērijiem. Pirmā tikšanās ar pretendentiem plānota nākamnedēļ, 21.martā.

Paralēli tiek gatavots projekts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma saņemšanai, kā arī inženiertehniskās uzraudzības iepirkums. Tiek plānots, ka visi trīs procesi noslēgsies vienlaicīgi.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 26.04.2018