VVD logo

Olaines novadā SIA „Pirmas” naftas bāzē notiks civilās aizsardzības mācības

24.04.2017 Lielrīgas RVP

 26.aprīlī pulksten 10.00 augstāka riska līmeņa objektā – Olaines novada SIA „Pirmas” Olaines naftas bāzē tiek rīkotas vietēja līmeņa praktiskās civilās aizsardzības mācības ar apdraudējuma imitāciju. To laikā notiks uzņēmumā izstrādāto darbības procesu un kārtību pārbaude, kā arī iesaistīto institūciju rīcības (apziņošanas) pārbaude katastrofu draudu gadījumā. Mācībās piedalīsies SIA “Pirmas”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts policija, Olaines pašvaldības policija, Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (RVP), Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcija, SIA “Tamiland Security”.

Mācību laikā tiks izspēlētas epizodes, saskaņā ar kuru SIA „Pirmas” naftas bāzē Olaines pagastā, Olaines novadā, veicot remonta darbus sūkņu stacijā Nr.1, ir notikusi benzīna noplūde 5000 litru daudzumā un izveidojusies peļķe, kas aizdegas. Ir viens cietušais. Ugunsgrēks  sūkņu stacijā un tās apkārtnē apdraud degvielas pārliešanas estakādi, uz kuras novietotas piecas dzelzceļa cisternas ar degvielu (benzīnu). Uz gāzes pārliešanas estakādes notiek pie gāzes termināla tiek veikta sašķidrinātās gāzes pārliešana. Sprādziena draudu gadījumā tiek apdraudēta visa objekta teritorija. Tiek apdraudēta blakus esošā sašķidrinātās gāzes noliešanas estakāde.

Iedzīvotāji ir aicināti saglabāt mieru, dzirdot trauksmes sirēnas un redzot operatīvo glābšanas dienestu transportu mācību teritorijā.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 24.06.2018