VVD logo

VVD inspektori Pērses upē pieķer maluzvejnieku ar 56 metrus garu tīklu un lomu

05.04.2017 Centrālā struktūrvienība

Valsts vides dienesta (VVD) Zvejas kontroles departamenta Iekšējo ūdeņu kontroles daļas inspektori kopīgi ar Kokneses novada pašvaldības policistu naktī no 4. uz 5.aprīli Pērses upē Kokneses novadā aizturēja maluzvejnieku ar 56 m garu tīklu ( 50 mm acs izmērs). Tīklā bija 17 raudas (kopsvars - 8,8 kg), viens sapals un viens zandarts.

Informācija par nelikumīgu zveju ar tīkliem Pērsē inspektoriem bija jau iepriekš. Arī pašvaldības policija ir agrāk izvilkusi no upes nelegālus zvejas rīkus, taču šoreiz, izmantojot VVD zvejas kontroles inspektoru jauno aprīkojumu – termokameras, nakts redzamības iekārtas un rācijas, izdevās noķert arī pašu tīklu licēju.

Lai pieķertu maluzvejnieku pārkāpuma izdarīšanas brīdī, VVD inspektors piekļuva viņam peldus un iznira no ūdens viņa acu priekšā, manāmi pārsteidzot tīkla vilcēju ar visu nelikumīgo lomu. Tā nav parastā valsts inspektoru prakse, taču, ja konkrētos apstākļos nav citas iespējas pieķert pārkāpēju ar visiem pierādījumiem, tad inspektori ir gatavi izmantot arī šādu neordināru pieeju. Rezultātā pārkāpējs, kuru iepriekš nebija izdevies pieķert, tagad maksās naudas sodu par zveju bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā vietā un laikā, kas, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, ir no 280 līdz 700 eiro. Viņam būs jāatlīdzina zivju resursiem nodarītos zaudējumus pieckāršā apmērā.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 24.06.2018