VVD logo

Civilās aizsardzības mācībās Daugavpilī inscenēs ugunsgrēka likvidēšanu SIA “Latvijas propāna gāze”

19.05.2017 Daugavpils RVP

Lai veicinātu uzņēmuma un atbildīgo dienestu sadarbību un reaģētspēju avārijas situācijās, 24. maijā plkst. 10.00 Daugavpilī, Jelgavas ielā 2, rūpnieciskās avārijas riska objektā - uzņēmuma SIA „Latvijas propāna gāze” teritorijā notiks praktiskās civilās aizsardzības mācības.

Pēc mācību scenārija paredzēts, ka SIA „Latvijas propāna gāze” balonu noliktavā kravas automašīnā notikusi aizdegšanās. Mašīnā atrodas apmēram 30 uzpildīti gāzes baloni. Par ugunsgrēku tiek informēts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Mācībās, kas notiek saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 1. marta noteikumu Nr.131 „Rūpniecisko avāriju riska novērtēšanas kārtība un riska samazināšanas pasākumi” prasībām, piedalīsies VUGD, Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālā vides pārvalde, pašvaldības un citas atbildīgās iestādes. To laikā pārbaudīs uzņēmuma darbinieku teorētiskās un praktiskās zināšanas un gatavību rīkoties atbilstoši uzņēmuma Civilās aizsardzības plānam, esošās apziņošanas shēmas efektivitāti, izvērtēs uzņēmuma amatpersonu prasmi novērtēt situāciju un operatīvi pieņemt lēmumus, kā arī veicinās iesaistīto dienestu un uzņēmuma sadarbību avārijas situācijas pārvaldīšanā.

Mācību laikā no plkst.10.00 līdz 12.00 Jelgavas ielā būs ierobežota autotransporta līdzekļu  (izņemot sabiedrisko transportu) kustība. Iedzīvotāji ir aicināti saglabāt mieru, dzirdot trauksmes sirēnas un redzot operatīvo glābšanas dienestu transportu mācību teritorijā.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 24.06.2018