VVD logo

ENG / LV

Seminārā piedāvā VVD un pašvaldību sadarbības algoritmu efektīvākai atkritumu apsaimniekošanai

15.05.2017 Lielrīgas RVP

Šā gada 11. un 12. maijā notika seminārs “Valsts vides dienesta (VVD) un Pierīgas pašvaldību veiktspējas un sadarbības stiprināšana atkritumu apsaimniekošanas kontrolē”. Tajā piedalījās VVD darbinieki un piecu Pierīgas pašvaldību - Carnikavas, Ādažu, Garkalnes, Ogres un Lielvārdes novada vides speciālisti un pašvaldības policijas pārstāvji.

Lai radītu izpratni par atkritumu šķirošanu, semināra ietvaros tika apmeklēta SIA ‘’Vides resursu centrs’’ atkritumu šķirošanas līnija Rumbulā, Stopiņu novadā. Galvenie jautājumi, ko apmeklējuma laikā pārrunāja, skāra  atkritumu dalīto vākšanu un iedzīvotāju izglītošanu, lai veicinātu atkritumu šķirošanu un nodotu atkritumus apsaimniekotājam.

Seminārā tika veiktas apmācības par atkritumu apsaimniekošanas normatīvajiem aktiem, biežāk konstatētajiem pārkāpumiem atkritumu apsaimniekošanas jomā. Dalībnieki pārrunāja esošās problēmas un diskutēja par nepieciešamiem uzlabojumiem VVD un pašvaldību sadarbības veicināšanai.

Klātesošie atzina, ka turpmāk centīsies vairāk sadarboties ar VVD, lai uzlabotu vides kvalitāti savās pašvaldībās. Tika apspriests izstrādātais VVD  un pašvaldību sadarbības algoritms atkritumu apsaimniekošanas jomā. Tas paredz, kādos gadījumos kontroli veic pašvaldība vai VVD, piemēram, izskatot saņemtās sūdzības par piegružotām teritorijām.

Seminārs notika projekta “Efektīva iestādes darba pamats - kompetents darbinieks” ietvaros. Tā izmaksas tika segtas no Latvijas Vides aizsardzības fonda līdzekļiem.

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 26.04.2018