VVD logo

VVD uzsācis administratīvo lietvedību par transformatora eļļas noplūdi Daugavpilī līdzās Mazo Stropu ezeram

02.05.2017 Daugavpils RVP

Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālā vides pārvalde (RVP) ir uzsākusi administratīvo lietvedību par eļļas noplūdi no transformatora, Daugavpilī, Begoniju ielā 88a.

27.aprīļa pēcpusdienā VVD Daugavpils RVP saņēma informāciju no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ( VUGD)  par eļļas noplūdi no transformatora Daugavpilī, Begoniju ielā 88a.

VVD Daugavpils RVP operatīvi devās uz notikuma vietu, lai organizētu neatliekamos pasākumus.

Pārbaudes gaitā tika konstatēts, ka VUGD jau uzsācis piesārņojuma lokalizācijas darbus, izvietojot absorbējošās bonas grāvī un pie grāvja ieplūdes Mazajā Stropu ezerā. Notikuma vietā atradās VUGD un Valsts policijas pārstāvji. Valsts policijas pārstāvji informēja, ka eļļas noplūde no transformatora, kas netiek ekspluatēts, notikusi ļaunprātīgas rīcības rezultātā. Provizoriski vidē nonāca 100 litri transformatora eļļas. Vizuāli apsekojot notikuma vietu, piesārņojums tika konstatēts aptuveni 10 m2 platībā ap piesārņojuma avotu un 200 m grāvja posmā līdz ietekai Mazajā Stropu ezerā.

VVD Daugavpils RVP ierosināja administratīvā pārkāpuma lietvedību. Tika paņemti virsūdens paraugi piesārņotajā grāvī un ieplūdes vietā Mazajā Stropu ezerā.

Daugavpils pilsētas pašvaldība pieaicināja AS „VentEko” sanācijas darbu operatīvai veikšanai un organizēja notikuma vietas apsargāšanu.

Šobrīd SIA “VentEko” turpina sanācijas darbus. Grāvī un tā ietekas vietā pie ezera ir ievietotas absorbējošās bonas.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 24.06.2018