VVD logo

VVD lūdz Valsts policiju uzsākt kriminālprocesu par videi bīstamiem atkritumiem Auces novadā

30.06.2017 Jelgavas RVP

Valsts vides dienesta (VVD) Jelgavas reģionālā vides pārvalde (RVP) ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu pēc tam, kad pārbaudē Aucē, Vītiņu ielā 15 B, vides inspektori konstatēja ap 40 tonnas nezināmas izcelsmes ķīmisko vielu un ķīmisko vielu maisījumus.

Kriminālprocesu VVD lūdz uzsākt saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 99. panta otro daļu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm. 

Šā gada 28. jūnijā VVD Jelgavas reģionālā vides pārvalde (RVP) saņēma Auces novada pašvaldības vēstuli par videi bīstamiem atkritumiem, kas atrodas Aucē, Vītiņu ielā 15B. Vides inspektori pārbaudē konstatēja, ka vienā no neizmantotas būves telpām ar ūdens necaurlaidīga materiāla grīdas segumu novietotas 200 plastmasas un metāla 200 l tilpuma mucas ar nezināmām ķīmiskām vielām un ķīmiskajiem maisījumiem. Daļa mucu ir bez vākiem. Uz tām ir redzamas ķīmisko vielu un ķīmisko maisījumu noplūdes pazīmes. Arī grīda daļēji klāta ar noplūdušajām ķīmiskajām vielām un ķīmiskajiem maisījumiem. Uz dažām mucām redzamas marķējuma uzlīmes, kas visdrīzāk neatbilst mucu saturam.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 24.06.2018