VVD logo

ENG / LV

SIA “VAAO” atkritumu šķirošanas punktā sadegušas 5 līdz 10 tonnas atkritumu

03.07.2017 Liepājas RVP

alsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektori šodien, 3.jūlijā, no SIA “Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas ( VAAO)” pārstāvjiem saņēma pieprasīto informāciju par nedēļas nogalē uzņēmuma atkritumu šķirošanas stacijā “Vibsteri” Remtes pagastā Brocēnu novadā notikušā ugunsgrēka apmēriem un degušo atkritumu sastāvu.

No aptuveni 1 300 tonnām sadegušas 5 līdz 10 tonnas uzņēmuma teritorijā esošo atkritumu, pamatā plastmasas un stikla šķiedras atgriezumi.

 Liels daudzums apdegušo un apgrauzdējošo atkritumu, dzēšanas darbus veicot, pārvietots glabāšanai nepiemērotās vietās, kur nav speciāli aprīkota seguma. Tagad jāorganizē to pārvietošana.

Plānots, ka rīt, 4. jūlijā, uzņēmuma pārstāvji, klātesot VVD inspektoriem, paņems virszemes ūdens paraugus, ko testēs zinātniskajā institūtā “BIOR”. Pēc rezultātu saņemšanas varēs noteikt videi nodarīto kaitējumu un veikt zaudējumu aprēķinu.

Kā jau ziņots, sestdienas, 1.jūlija, naktī SIA “Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas ( VAAO)” atkritumu šķirošanas stacijā izcēlās ugunsgrēks, ko ugunsdzēsējiem pilnībā izdevās nodzēst pēc nepilnas diennakts darba.

 VVD inspektori dzēšanas darbu laikā sekoja līdzi notikumu attīstībai, lai nepieciešamības gadījumā lemtu par neatliekamiem pasākumiem.

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 25.04.2018