VVD logo

Civilās aizsardzības mācībās SIA “Latvijas Ķīmija” pārbaudīs uzņēmuma darbinieku un atbildīgo dienestu sadarbību avārijas situācijas novēršanā

24.08.2017 Lielrīgas reģionālā vides pārvalde

29.augustā pulksten 10.00 SIA “Latvijas Ķīmija” teritorijā Rīgā, Cesvaines ielā 5 sāksies vietēja līmeņa civilās aizsardzības mācības.

Mācībās piedalīsies valsts un pašvaldības atbildīgie dienesti - VUGD, NMPD brigāde, Valsts un pašvaldības policija, Valsts vides dienests. Mācības notiks ar apdraudējuma imitāciju, iesaistot darbiniekus un izmantojot nepieciešamo tehniku, lai pārbaudītu iesaistīto dalībnieku koordinētu rīcību iespējamā ārkārtas situācijā.

Mācību scenārijs paredz, ka pārkraušanas darbu laikā no dzelzceļa cisternas sākas metanola noplūde, ir viens cietušais.

Mācību laikā tiks iedarbināta trauksmes sirēna un notikuma vietā ieradīsies VUGD, NMPD un policija. Notiks SIA “Latvijas ķīmija” darbinieku un bāzes teritorijā strādājošo uzņēmumu - nomnieku evakuācija. Evakuācijas pasākumus no bīstamas zonas koordinēs pašvaldības policijas darbinieki.

Iedzīvotāji ir aicināti saglabāt mieru, dzirdot trauksmes sirēnas un redzot operatīvo glābšanas dienestu transportu mācību teritorijā.

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 28.11.2020