VVD logo

Pie Spuņģēniem noplūdusī skāpekļskābe būtisku kaitējumu videi nav radījusi

25.09.2017 Daugavpils RVP

Piektdienas, 22. septembra pēcpusdienā Rīga – Daugavpils šosejas 134. kilometrā pie Spuņģēniem no autocisternas noplūdusī ķīmiskā viela bija slāpekļskābe.

 Kā jau ziņots, 22. septembra pēcpusdienā no automašīnas, kas no A/S “Latvijas Ķīmija” uz A/S “Preiļu Siers” transportēja slāpekļskābi, noplūda 100 litri slāpekļskābes. Atbildīgie dienesti notikuma vietā ierobežoja satiksmi un veica tuvējo māju iedzīvotāju evakuāciju. 

Saskaņā ar VUGD dozimetra rādījumiem, ķīmisko vielu koncentrācija gaisā notikuma vietā bija normas robežās.  Bija sajūtama viegla ķīmiskās vielas smaka.

Avārijas situācija tika kontrolēta un pilnīgi novērsta 23. septembrī 1.00 naktī. Ņemot vērā to, ka slāpekļskābe siltuma un gaisa ietekmē viegli sadalās ( NO2, O2 un H2O) un izgaro gaisā, grunts notikuma vietā netika piesārņota.

Pārbaudes gaitā Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektori augsnes, gruntsūdeņu un virszemes ūdeņu piesārņojumu nekonstatēja. Būtisks kaitējums apkārtējās vides kvalitātei netika nodarīts.

Šodien, 25. septembrī VVD Daugavpils RVP inspektori atkārtoti apsekos notikuma vietu.

Par notikušo Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 18.02.2019