VVD logo

Vides inspektori turpina meklēt traucējošās smakas izcelsmes avotus Vecmīlgrāvja rajonā (ziņa papildināta 13.septembrī plkst. 9.50, 14.17, 16.48 un 14.septembrī plkst. 16.33)

13.09.2017 Lielrīgas RVP

Šodien, 13.septembrī Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektori turpina noskaidrot kodīgās smakas, kas vakar ap pulksten 20.00 bija pārņēmusi Vecmīlgrāvja mikrorajonu Rīgā, rašanās avotus.

Jau vakar kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Ostas policiju vides inspektori apsekoja naftas pārstrādes uzņēmumus Rīgas Brīvostas teritorijā.

VVD pēc izslēgšanas principa paņēma naftas produktu paraugus no smakas izplatības rajonam tuvumā esošajiem termināļiem. Tie nav uzrādījuši atbilstību konstatētajai smakai. Šobrīd VVD pieļauj, ka viela, kas izraisīja smaku, varētu būt merkaptāni.

Merkaptāni tiek pievienoti kā piedeva gāzei, lai varētu konstatēt tās noplūdes un gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Pat ļoti niecīgs daudzums šīs vielas izraisa nepatīkamu smaku un diskomfortu.

VVD inspektori šobrīd turpina pārbaudīt citus tuvumā esošus uzņēmumus.

Šodien, 14. septembrī VVD inspektori turpina darbu, apsekojot teritorijas, kurās būtu varējis atrasties otrdienas vakarā Vecmīlgrāvī stipro traucējošo smaku izraisījušais avots. Kontroles funkcijas tiek veiktas uzņēmumos, kuri nodarbojas ar naftas produktu un citu ķīmisko vielu  pārkraušanu .

Tiek veikta saņemtās informācijas apstrāde un analīze.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 26.05.2019