VVD logo

VVD ierosina administratīvo lietvedību pret “PARS termināls”

20.09.2017 Lielrīgas RVP

Valsts vides dienests (VVD) aplikācijā Vides SOS un pa tālruni ir saņēmis vairāk nekā 30 iedzīvotāju sūdzības par traucējošu smaku, kas kopš šā rīta atkal pārņēmusi Vecmīlgrāvja mikrorajonu Rīgā.

Jau pēc pirmo sūdzību saņemšanas uz Rīgas Brīvostas teritoriju, kas atrodas līdzās Vecmīlgrāvja mikrorajonam, devās VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektors. Apsekojot BLB Baltija termināli tika konstatēts, ka tajā notiek kuģa iekraušana. Lai arī netika atklātas noplūdes, lai mazinātu potenciālo risku, inspektors deva rīkojumu samazināt kuģa iekraušanas ātrumu.

Ievērojot šobrīd pilsētā valdošo vēja virzienu, VVD inspektors kopīgi ar Rīgas Brīvostas pārvaldes Ostas policiju turpinot apsekot uzņēmumus, kas strādā Kundziņsalā un Bolderājā, konstatēja, ka naftas produktu iekraušana tiek veikta “PARS terminālī”. Darbi notika maksimālā pārkraušanas režīmā, kas līdz ar valdošo vēja virzienu radīja smaku, kas izplatījās Vecmīlgrāvī.

Tika veikti mērījumi, paņemti kuģī iekrauto naftas produktu paraugi. Ir uzsākta administratīvā lietvedība pret “PARS terminālu”.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 18.02.2019