VVD logo

Valsts vides dienests pasniegs “Zaļās izcilības balvas”

04.12.2017 Centrālā struktūrvienība

Valsts vides dienests (VVD) turpina uzsākto tradīciju un šogad trešo gadu pēc kārtas pasniedz apbalvojumu “Zaļās izcilības balva” uzņēmumiem un pašvaldībām, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, kas mazina ietekmi uz vidi.

Trešdien, 2017. gada 6. decembrī, Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī notiks “Zaļās izcilības balvas 2017” saņemšanai izvirzīto apbalvošanas ceremonija. Tajā piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards un VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Šogad iekļaušanai VVD veidotajā “zaļajā sarakstā” tika vērtēti gan uzņēmumi, kas ir A, B vai C kategorijas piesārņojošo darbību veicēji, gan uzņēmumi, kuri veic darbības ar jonizējošā starojuma avotiem un pašvaldības.

Lai motivētu uzņēmējus ikdienā strādāt un rīkoties pēc zaļās domāšanas principiem, pirmo reizi tiks pasniegtas veicināšanas balvas “Izaicinājums ceļā uz “Zaļās izcilības balvu””.

Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja ir tieši atkarīga no atbildīgas vides politikas īstenošanas uzņēmumos. Lai novērtētu uzņēmumu darbu vides jomā, “Zaļās izcilības balvas” ieguvēju noteikšanai VVD pilnveidojis vērtēšanas kritērijus un novērtējis piesārņojošo darbību veicējus valstī.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 26.05.2019