VVD logo

Laika apstākļu ietekmē vairākas reizes fiksēti putekļu daļiņu pārsniegumi Liepājā

24.01.2018 Liepājas RVP

Putekļu monitoringa stacija Liepājā, Sliežu ielā 7a pagājušajā nedēļā vairākkārt ir fiksējusi kaitīgo putekļu daļiņu pārsniegumus – trīs reizes PM10 un piecas reizes PM2,5. Tas konstatēts tad, kad pilsētā valdošais vēja virziens pamatā bija Austrumu un Dienvidaustrumu, respektīvi no pilsētas puses.

Veicot situācijas analīzi, eksperti nonāca pie secinājuma, ka iemesls šiem pārsniegumiem saistāms ar laika apstākļiem (janvārī Liepājā iestājās sals, bija un arī tagad ir paaugstināts atmosfēras spiediens), kad privātmāju apkures sistēmas darbojas intensīvāk nekā citkārt. Privātmāju rajonā tika novērota pastiprināta apkures dūmu koncentrācija. Līdzīga situācija pilsētā bija izveidojusies arī pagājušajā gadā, kad aukstuma periodos pilsētā tika novērota paaugstināta sīko putekļu daļinu koncentrācija.

Aukstākā laikā arī transportlīdzekļi patērē vairāk degvielas.  Rezultātā palielinās emisijas apjomi un tieši šie ir avoti, kas visvairāk veicina kaitīgo sīko daļiņu veidošanos. Līdz ar to putekļu monitoringa iekārtas konstatētie pārsniegumi nav saistāmi ar pārkraušanas darbiem ostā, ko apstiprina arī inspektoru veiktās pārbaudes.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 18.02.2019