VVD logo

SIA “Ūdeka” attīrīto notekūdeņu cauruļvada plīsums kaitējumu videi nav nodarījis

07.03.2018 Ventspils RVP

Uzņēmuma SIA “Ūdeka” darbinieki šodien, 7.martā turpina šā gada 5.marta vakarā Ventspilī Pārventas pusē pludmalē plīsušās caurules bojājumu novēršanu. Pa tās plīsuma vietu iztecējušais ūdens kaitējumu apkārtējai videi nav radījis.

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvalde (RVP) 5.martā ap pulksten 19.30 saņēma informāciju, ka Ventspilī Pārventas pusē pludmalē no smiltīm skatam atsegusies ievērojama izmēra caurule, kas iestiepjas jūrā. No viena tās posma šļācas ārā nezināmas izcelsmes šķidrums.

 VVD Ventspils RVP otrdienas, 6.marta rītā apsekoja notikuma vietu un kopā ar pašvaldības SIA “Ūdeka” darbiniekiem konstatēja, ka tas ir cauruļvads, pa kuru no Ventspils pilsētas attīrīšanas iekārtām jūrā tiek novadīti attīrītie notekūdeņi. Attīrītie notekūdeņi tiek izvadīti jūrā 1,8 km attālumā no krasta, bet šajā gadījumā pa caurules plīsuma vietu tie daļēji iztek jau gandrīz jūras krastā. Uzņēmuma darbinieki uzskata, ka plīsums radies jūras gultnes skalošanās rezultātā - caurules pamats izskalots un tā pārlūzusi metinājuma šuves vietā.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 26.05.2019