VVD logo

Semināru ciklā pilnveidos VVD speciālistu zināšanas par ķīmisko vielu pārvaldību

11.04.2018 Centrālā struktūrvienība

Lai pilnveidotu Valsts vides dienesta (VVD) inspektoru un ekspertu prasmes un paplašinātu zināšanas par ķīmisko vielu un maisījumu ietekmes uz vidi mazināšanu un novēršanu, VVD ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) atbalstu uzsāk īstenot projektu “Kapacitātes stiprināšana ķīmisko vielu pārvaldībai”.

Reģionos, kuros ķīmisko vielu izmantošana ražošanas procesos ir visintensīvākā – Valmierā, Jelgavā, Rīgā, Liepājā – četros semināros VVD inspektori un eksperti no visas Latvijas kopā ar attiecīgo reģionu uzņēmējiem apzinās pieredzi un veidos vienotu platformu ķīmisko vielu pārvaldībai. Dalīties ar uzkrātajām zināšanām un pieredzi semināros ir uzaicināti vadošie Latvijas konsultanti ķīmijas jautājumos – SIA “Kompetences centrs”, Baltijas vides forums, SIA “Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”.

Latvijas līdzdalība starptautiskajās organizācijās izvirza prasības VVD speciālistiem spēt orientēties arvien jaunu valstij izvirzīto uzdevumu īstenošanā. Šo jautājumu skaidrošanā palīdzēs kompetento iestāžu – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ( VARAM) un Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) speciālisti. Semināros ir aicināti piedalīties attiecīgo reģionu praktiķi – ražotāji, lai veidotos dialogs starp kontrolējošo institūciju un uzņēmumiem. Tas ir labākais veids, kā sasniegt kopīgo mērķi – mazināt un novērst ķīmisko vielu ietekmi uz vidi.

Semināros liela vērība tiks veltīta prakses pilnveidošanai – uzaicināto speciālistu sniegtās zināšanas nekavējoties tiks nostiprinātas, veicot pārbaudes dažāda profila uzņēmumos un meklējot optimālos teorijas adaptācijas ceļus praksē.

Pirmais no četriem semināriem nākamnedēļ no 16. līdz 18. aprīlim notiks Valmierā. Tēmu “VVD uzdevumi ķīmisko vielu un maisījumu lietošanas uzraudzībai” izskatot, tiks precizēti valsts un vides dienesta uzdevumi ķīmisko vielu pārvaldībā, ievērojot kontrolējamās sfēras uzņēmumu specifiku un sabiedrības prasības ķīmisko vielu pārvaldībai, visu iesaistīto pušu (valsts, uzņēmēju, sabiedrības) nosacījumu kompilēšana un iekļaušana praktiskajā darbā.

Pārējie semināri projekta “Kapacitātes stiprināšana ķīmisko vielu pārvaldībai” ietvaros notiks no 7.līdz 9. maijam Jelgavā, no 21.līdz 23. maijam Rīgā un no 7. līdz 8. jūnijam Liepājā. Balstoties uz semināros pārbaudīto pieredzi, ir paredzēts sagatavot “Valsts vides dienesta ceļvedis ķīmisko vielu pārvaldībā”, kas palīdzēs optimizēt piesārņojošo darbību atļauju izdošanas un kontroles procesus.

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 18.02.2019