VVD logo

Ar mobilo aplikāciju Vides SOS iesaistāmies Vides izglītības fonda iniciatīvā “Piekrastes Tīrrade”

25.05.2018 Centrālā struktūrvienība

Atzīmējot 100 gadus, kas pagājuši kopš Latvijas valsts proklamēšanas, Vides izglītības fonds (FEE Latvia) septembrī aicina ikvienu, kam rūp tīra piekraste iesaistīties “Piekrastes Tīrradē”. Iniciatīvai var pieteikties jau šobrīd.

Šī ir iniciatīvā, kuras laikā kopīgiem spēkiem tiks sakopta Baltijas jūras piekraste. “Piekrastes Tīrrade” notiks katru septembra sestdienu, ciešā sadarbībā ar vietējām pašvaldībām, ekoskolām, iniciatīvas sadarbības partneriem BAO un Radisson grupas viesnīcām un, protams, ar ikvienu, kam rūp tīra piekraste. Sadarbības ietvaros, Valsts vides dienests (VVD) nodrošinās talkotājiem iespēju par sakopjamajās teritorijās atrastajiem lielgabarīta atkritumiem informēt atbildīgos dienestus, izmantojot mobilo aplikāciju Vides SOS.

“Piekrastes Tīrrades” atklāšanas pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā VVD ģenerāldirektores vietniece Aina Stašāne klātesošajiem apliecināja, ka salīdzinoši neilgā laika periodā mobilā aplikācija Vides SOS ir pierādījusi sevi kā ļoti vērtīgu komunikācijas rīku, kas ļauj operatīvi informēt par pārkāpumiem pret vidi, tāpēc noteikti būs labs atbalsts talkotājiem izvirzītā mērķa sasniegšanā.

Iniciatīvas nosaukums “Piekrastes Tīrrade” ietver vārdu, kas ticis radīts īpaši šim pasākumam. “Tīrrade” ir saliktenis, ko veido divi vārdi – “tīrs” un “radīt”. Tādejādi iniciatīvas autori vēlas uzsvērt, ka tos vieno un iedvesmo ideja par tīras vides radīšanu, vīzija par tīru un sakoptu piekrasti.

Par iniciatīvu vairāk - tirrade.lv.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 18.02.2019