VVD logo

Civilās aizsardzības mācībās AS “Olaines ķīmiskā rūpnīca “BIOLARS”” teritorijā izspēlēs avārijas situācijas likvidēšanu

24.05.2018 Lielrīgas RVP

AS “Olaines ķīmiskā rūpnīca “BIOLARS”” , sadarbībā ar valsts un pašvaldības iestādēm, uzņēmuma teritorija, Rūpnīcu iela 3, Olainē šā gada 30. maijā plkst. 10:00 rīkos vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības mācības.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka ir noticis hlora balona pieslēguma bojājums, kā rezultātā ir notikusi  hlora noplūde. Notikuma vietā avārijas vienība un ugunsdzēsēji veiks nepieciešamos pasākumus, lai novērstu hlora noplūdi.

Mācību mērķis ir pārbaudīt Civilās aizsardzības plānā noteikto kārtību un paredzētos pasākumus avāriju draudu gadījumā, kā arī pārbaudīt mācībās iesaistīto dalībnieku koordinētu rīcību civilās aizsardzības sistēmas uzdevumu izpildē.

Mācībās piedalīsies uzņēmuma darbinieki, amatpersonas no VUGD, Valsts vides dienesta, Olaines pašvaldības, Olaines pašvaldības policijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta.

Mācību laikā operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā radītajām neērtībām – ceļu satiksmes pārvirzīšanu ārpus iespējamās riska zonas, atsevišķu ceļa posmu slēgšanu uzņēmuma tuvumā, kā arī operatīvo transportlīdzekļu un sirēnu radītajiem skaņas signāliem.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 18.02.2019