VVD logo

Inčukalna sērskābā gudrona dīķos paveikto novērtē projekta Uzraudzības grupa

20.06.2018 Centrālā struktūrvienība

Vakar, 19. jūnijā, Inčukalna sērskābā gudrona Dienvidu un Ziemeļu dīķa teritoriju apmeklēja Uzraudzības grupa, kas īpaši izveidota projekta uzraudzībai un kuras sastāvā ietilpst uzraugošo institūciju – Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Finanšu ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas – pārstāvji. Apmeklējuma laikā pārstāvji klātienē iepazinās ar paveiktajiem darbiem, kas notiek atbilstoši Valsts vides dienesta saskaņotajam laika grafikam

Līdz jūnija vidum Dienvidu sērskābā gudrona dīķī ir izveidots gudrona apstrādes angārs. Tajā notiek gudrona apstrāde transportēšanai uz gala utilizācijas vietu Brocēnos “CEMEX” ražotnē. Pie angāra ir uzstādītas divas jaunas novietnes (silosi) neitralizācijas materiālu uzglabāšanai. Dienvidu sērskābā gudrona dīķa rietumu pusē ir daļēji atsegts pagaidu pārklājums un sākta gudrona ekskavācija. Atlikusī dīķa daļa joprojām ir segta ar ūdensnecaurlaidīgo materiālu, lai novērstu piesārņojuma apjoma palielināšanos nokrišņu dēļ. Daļa no Dienvidu sērskābā gudrona dīķa vaļņa ir norakta, pārveidojot to par transportēšanas un ekskavācijas zonu. Objektam ir atjaunota elektrības piegāde un uzstādīti verificēti autosvari, kas kontrolē ieejošo un izejošo autotransporta smagumu.

Savukārt Ziemeļu sērskābā gudrona dīķī ir uzsākti piesārņotās grunts ekskavācijas darbi un smilts/gudrona maisījuma apstrāde.

Turpinās būvprojektu izstrāde abiem dīķiem, un tiek nodrošināta teritorijas uzturēšana un apsardze.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 18.02.2019