VVD logo

SIA “Alpha Osta” teritorijā civilās aizsardzības mācībās pilnveidos prasmes un sadarbību ugunsgrēka likvidēšanai

13.07.2018 Lielrīgas RVP

Otrdien, 17. jūlijā plkst. 10:00 SIA “Alpha Osta” teritorijā Rīgā, Birztalu ielā 26 un tai līdzās esošajā Rīgas brīvostas teritorijā notiks vietēja līmeņa civilās aizsardzības mācības. Mācībās paredzēts pārbaudīt objektā strādājošo darbinieku un atbildīgo personu prasmes un spējas rīkoties un pieņemt lēmumus avārijas situācijās, īpašu vērību pievēršot reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumu vienības gatavībai pildīt uzdevumus ārkārtas situācijā. Sadarbības prasmes trenēs un pilnveidos iesaistīto atbildīgo dienestu VUGD, Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes, Rīgas pašvaldības polcijas, Valsts policijas, Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji.

Mācību scenārijs paredz ugunsgrēka likvidāciju. Tas izcēlies minerālmēslu termināļa augšējā galerijā un pakāpeniski izplešas visa konveijera garumā. Ugunsgrēkā ir cietušie, kas saviem spēkiem nespēj izkļūt no negadījuma vietas. Objektā notikušās avārijas dēļ, rodas apkārtējo iedzīvotāju panika. Glābšanas darbus veic uzņēmuma reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumu veikšanas vienības darbinieki. Pēc tam ugunsgrēka likvidēšanas darbu vadību pārņems VUGD. Tiks izveidots avārijas operatīvās pārvaldīšanas štābs, kas vadīs darbus, t.sk., sniegs saskaņotu informatīvo paziņojumu iedzīvotājiem, lems par avārijas seku novērtēšanu un iespējamo vides piesārņojuma likvidēšanu.

Mācību laikā operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. Mācību organizatori atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā sagādātajām neērtībām!

 

 

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 19.08.2019