VVD logo

Civilās aizsardzības mācībās Daugavpilī izspēlēs spridzināšanas draudu novēršanas situāciju

16.07.2018 Daugavpils RVP

Rīt, 17. jūlijā plkst. 11:00 rūpnieciskās avārijas riska objektā - uzņēmuma SIA “INTERGAZ” sašķidrinātās gāzes terminālī, Vaļņu ielā 30, Daugavpilī, notiks praktiskās civilās aizsardzības mācības. Mērķis - veicināt uzņēmuma un atbildīgo dienestu sadarbību un reaģētspēju avārijas situācijās.

Mācībās, kas notiek saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 1. marta noteikumu Nr.131 „Rūpniecisko avāriju riska novērtēšanas kārtība un riska samazināšanas pasākumi” prasībām, piedalīsies VUGD, Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālā vides pārvalde, Valsts policija, pašvaldības un citas atbildīgās iestādes. To laikā pārbaudīs uzņēmuma darbinieku teorētiskās un praktiskās zināšanas un gatavību rīkoties atbilstoši uzņēmuma civilās aizsardzības plānam, esošās apziņošanas shēmas efektivitāti, izvērtēs uzņēmuma amatpersonu prasmi novērtēt situāciju un operatīvi pieņemt lēmumus, kā arī pilnveidos iesaistīto dienestu un uzņēmuma sadarbību avārijas situācijas pārvaldīšanā.

Pēc mācību scenārija paredzēts, ka SIA „INTERGAZ” sašķidrinātās gāzes terminālī nezināmā vietā ir novietots spridzeklis. Par iespējamiem spridzināšanas draudiem tiek informēts VUGD un Valsts policija.

Mācību laikā no plkst.11:00 līdz 12:00 Daugavpilī, Vaļņu ielā tiks ierobežota autotransporta līdzekļu  (izņemot sabiedrisko transportu) kustība. Iedzīvotāji ir aicināti saglabāt mieru, dzirdot trauksmes sirēnas un redzot operatīvo glābšanas dienestu transportu mācību norises teritorijā.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 19.08.2019