VVD logo

VVD nolietoto riepu izvešanu no teritorijas Starta ielā, Rīgā kontrolē visos šī darba posmos

11.07.2018

Šobrīd pa jūras ceļu uz Indiju ir nosūtīti pirmie pieci konteineri ar nolietotajām autoriepām, ko SIA “Riepu Bloki” nelikumīgi bija uzkrājuši teritorijā Starta ielā Rīgā. Plānots, ka Indiju tie sasniegs augustā un tiks nogādāti riepu pārstrādes rūpnīcā.

Valsts vides dienests (VVD) ir saņēmis apliecinājumu no Indijas Vides, mežu un klimata pārmaiņu ministrijas par to, ka gan rūpnīcai, uz kuru tiek vesta pirmā krava, gan visām pārējām SIA ,,Eko Recycling”*  norādītajām riepu pārstrādes iekārtām ir atļaujas nolietotu riepu pārstrādei.

VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektori kontroli pār teritorijas Starta ielā Rīgā atbrīvošanu no nolietotajām riepām veic visos šī darba posmos: regulāru pārbaužu laikā tiek fiksēta informācija par teritorijā novietotajiem jūras konteineriem un riepu iekraušanas procesu, kā arī tiek pārbaudīta un pieprasīta dokumentācija, kas apliecina atbilstošu  atkritumu pārrobežu sūtījumu veikšanu. VVD Lielrīgas RVP inspektori kontrolē arī uzņēmuma darbību ostas teritorijā, lai gūtu pārliecību nolietotu riepu nosūtīšanas procesa atbilstību izpildei.

No SIA “Eko Recycling” ir pieprasīti konosamenti – kravas zīmes, kas apliecina, ka krava ir pieņemta pārvadājumam. VVD darbiniekiem ir iespēja sekot jūras konteineru transportēšanai uz to galamērķi. Tāpat VVD pieprasīs no SIA “Eko Recycling” apliecinājumus par riepu saņemšanu un pārstrādi Indijā.

 Jūnijā no Starta ielas tika izvestas vairāk nekā 130 tonnas nolietoto riepu.

 

* kompānija, ar kuru maksātnespējas administrators Haralds Velmers ir noslēdzis vienošanos par nolietotu riepu izvešanu  no Starta ielas 7a, Rīgā, kur tās nelikumīgi bija uzkrājusi SIA “Riepu Bloki”.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 25.11.2020