VVD logo

Civilās aizsardzības mācībās SIA “Naftimpeks” teritorijā atbildīgie dienesti likvidēs avāriju naftas produktu terminālī

13.08.2018 Lielrīgas reģionālā vides pārvalde

Ceturtdien, 16.augustā SIA “Naftimpeks” teritorijā, Rīgā, Laivinieku ielā 11, plkst. 10:00 sāksies vietēja līmeņa civilās aizsardzības mācības. Mācību laikā paredzēts pārbaudīt uzņēmuma darbinieku un citu mācībās iesaistīto atbildīgo dienestu pārstāvju prasmes un koordinētu rīcību avārijas situācijā un tās novēršanas organizēšanā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta uzņēmuma civilās aizsardzības reaģēšanas vienības gatavībai sadarboties un pildīt izvirzītos uzdevumus.

Mācību scenārijs paredz, ka objektā noplūst liels apjoms dīzeļdegvielas, kas vēlāk aizdegas. Notiek avārijas likvidācijas darbos neiesaistīto darbinieku evakuēšanās. Informācija par notikušo tiek nodota atbildīgajiem dienestiem. No riska zonas evakuē cietušo, kam tiek sniegta pirmā medicīniskā palīdzība. Uz dzelzceļa estakādes esošās vagoncisternas tiek pārvietotas.

Mācības piedalīsies un imitētās avārijas likvidēšanas darbus kopā ar SIA “Naftimpeks” darbiniekiem veiks VUGD, Valsts vides dienesta, Rīgas pašvaldības policijas, Rīgas brīvostas pārvaldes Ostas policijas, Valsts policijas un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Mācību laikā operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. Mācību organizatori atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā sagādātajām neērtībām!

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 28.11.2020