VVD logo

Civilās aizsardzības mācībās Ventspils uzņēmumā “VARS” pārbaudīs uzņēmuma darbinieku un atbildīgo dienestu sadarbību avārijas likvidācijā

17.08.2018 Ventspils reģionālā vides pārvalde

Ceturtdien, 23. augustā, plkst. 11:00 SIA “VARS” teritorijā Dzintaru ielā 66H, Ventspilī, sāksies vietējā līmeņa civilās aizsardzības mācības.

Mācību scenārijs paredz situāciju, kurā no rezervuāra notikusi akrilskābes nitrila noplūde rezervuāru parkā.

Praktisko mācību mērķis ir apzināt iekšējos un ārējos riskus un paredzēt civilās aizsardzības pasākumus, lai novērstu (vai samazinātu) pastāvošos draudus darbiniekiem, iedzīvotājiem, īpašumiem un videi. To laikā tiks arī pārbaudīta mācību dalībnieku gatavība pildīt uzdevumus civilās aizsardzības sistēmas ietvaros, kā arī sadarbība starp iesaistītajiem atbildīgajiem dienestiem.

Mācībās piedalīsies pārstāvji no VUGD, SIA “VARS,” SIA “VK Terminal Services”, Ventspils pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta Ventspils reģionālās vides pārvaldes, SIA ”Ventspils nafta” termināls”, AS “Ventbunkers”.

Mācību laikā uzņēmuma teritorijā tiks ieslēgtas trauksmes sirēnas un darbinieku apziņošanas sistēma, kā arī pilsētas teritorijā būs novērojama speciālās tehnikas pārvietošanās ar ieslēgtām bākugunīm un skaņas signāliem, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot uz ielām pārvietojoties operatīvo tehniku ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem.

Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajām neērtībām.

Atbilstoši 2017.gada 19.septembrī pieņemto Ministru kabineta noteikumu Nr.563 “Paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanas un noteikšanas, kā arī civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas plānošanas un īstenošanas kārtība” 9.12.punktam, šādas civilās aizsardzības mācības valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektos notiek vienu reizi trīs gados.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 26.11.2020