VVD logo

Valsts vides dienests SIA “CEMEX” rūpnīcā Brocēnos pārliecinās par sērskābā gudrona utilizācijas norisi

27.09.2018 Centrālā struktūrvienība

20. septembrī Valsts vides dienesta ( VVD) pārstāvji viesojās SIA „CEMEX” cementa rūpnīcā Brocēnos, lai klātienē iepazītos ar rūpnīcā notiekošo sekundārā jeb alternatīvā kurināmā gala utilizāciju.

Vizītes gaitā VVD pārstāvji guva pārliecību, ka darbi norit atbilstoši plānotajam. Līdz šim sanācijas darbu veicēja pilnsabiedrības „Inčukalns Eko” piegādātā sekundārā kurināmā kvalitāte ir atbildusi SIA „CEMEX” kvalitātes prasībām. Vienlaikus, tika gūts priekšstats par rūpnīcā notiekošo procesu sarežģītību un uzņēmuma darbinieku milzīgo ieguldījumu, lai no gudrona sagatavotā sekundārā kurināmā izmantošana ražošanas procesos notiktu tehnoloģiski un ķīmiski atbilstoši, un tas neietekmētu gala produkta – klinkera un cementa – kvalitāti un vidi.

Projekta „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābā gudrona dīķi” sanācija, II posms” ietvaros Inčukalna sērskābā gudrona dīķos esošais sērskābais gudrons tiek izrakts, neitralizēts un apstrādāts, iegūstot sekundāro jeb alternatīvo kurināmo. Sagatavoto materiālu nogādā Brocēnos un pievieno cementa ražošanas procesā kā piedevu kurināmajam.

Visā projekta īstenošanas laikā Inčukalna gudrona dīķu teritorijā turpināsies katras sagatavotā sekundārā kurināmā kravas laboratoriskā pārbaude un pielāgošana SIA „CEMEX” tehnoloģiskajiem un kvalitātes parametriem, panākot, ka SIA „CEMEX” rūpnīcā nokļūst tikai atbilstošas kvalitātes sekundārais kurināmais.

Projekta gaitā sanācijas darbus plānots pabeigt līdz 2023. gadam, t.sk. utilizēt sagatavoto sekundāro kurināmo.

 

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 28.11.2020