VVD logo

Ventspilnieku ievērībai: VVD ir ieinteresēts sabiedrības atbalstā vides kvalitātes uzlabošanā

14.09.2018 Ventspils reģionālā vides pārvalde

Vakar, 13. septembra pēcpusdienā Ventspils iedzīvotājs pamanīja un nofilmēja stipru ogļu putēšanu, tās iekraujot kuģī. Nofilmētais tika ievietots sociālajā tīklā Facebook, diemžēl piemirstot informēt Valsts vides dienestu (VVD).  AS "BALTIC COAL TERMINAL", kura darbības rezultātā vakar tika pieļauta ogļu putēšana, darbību veic slēgtā uzglabāšanas un pārkraušanas ciklā.

Šobrīd VVD Ventspils reģionālā vides pārvalde (RVP) ir saņēmusi informāciju, ka putēšana bijusi īslaicīga - 5 līdz 10 minūtes un tā notikusi no ogļu iekaušanas mašīnas kuģa tilpnē. Neskatoties uz to, ka putēšana bija īslaicīga, notikums tiks rūpīgi izmeklēts. VVD Ventspils RVP jau ir ierosinājusi administratīvā pārkāpuma lietu un pieprasījusi uzņēmumam sniegt paskaidrojumus par notikušo.

VVD Ventspils RVP uzskata, ka vislabāk būtu, ja modrie ventspilnieki vispirms par konstatētajiem vides piesārņojuma gadījumiem ziņotu uz VVD Ventspils RVP dežūrtālruni 25749231, lai inspektors var nekavējoties reaģēt un apturēt piesārņojošās darbības. Rīcībai jābūt līdzīgai, kā ugunsgrēka gadījumā - vispirms jāzvana VUGD (šajā situācijā VVD Ventspils RVP) un tikai tad jāfilmē, jāfotografē un jāievieto informāciju sociālajos medijos.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 06.06.2020