VVD logo

Ventspils ostas uzņēmumi turpmāk savstarpēji sadarbosies putēšanas samazināšanā

13.09.2018 Ventspils reģionālā vides pārvalde

Šodien, 13. septembrī Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvalde (RVP) aicināja uz sarunu AS “VENTSPILS TIRDZNIECĪBAS OSTA”, SIA "NOORD NATIE VENTSPILS TERMINALS" un SIA "LGT Stividors", kas Ventspils ostas teritorijā veic sauskravu un putošu kravu pārkraušanu un to uzglabāšanu atklātā veidā. Šīs tikšanās mērķis bija pārrunāt, kā visiem kopā sadarboties un strādāt tā, lai pēc iespējas mazāk radītu problēmas pilsētas iedzīvotājiem un videi.

Pārrunātās tēmas:

- uzņēmuma darbinieku darba kultūra, putošās kravas iekraujot un izkraujot;

- termināļu teritoriju mitrināšana un tīrīšana;

- cieto daļiņu (putekļu) monitoringa datu analīze;

- rīcība cieto daļiņu pārsniegumu gadījumos;

- savstarpēja sadarbība un informācijas apmaiņa, konstatējot cieto daļiņu pārsniegumus monitoringa rādījumos.

Tikšanās laikā visi dalībnieki vienojās, ka šāda sadarbība ir nepieciešama un atbalstāma. Tiks nozīmētas kontaktpersonas, ar kurām uzņēmumi bez kontrolējošās iestādes iejaukšanās varēs komunicēt, ja kādā no termināļiem ir pamanītas problēmas. Ventspils RVP pārvaldei, kā to nosaka normatīvie akti, jebkurā gadījumā paliek kontroles un uzraudzības funkcijas. Tikšanās laikā dalībnieki vienojās, ka atkārtota kopējā sanāksme varētu notikt novembra beigās vai decembra sākumā, lai kopīgi analizētu sadarbības rezultātus un vienotos par turpmāk darāmajiem darbiem.

Uz nākamo sanāksmi plānots uzaicināt un sadarbībā iesaistīt vēl divus termināļus, kas uzglabā un pārkrauj putošas kravas.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 06.06.2020