VVD logo

Civilās aizsardzības mācībās Rēzeknes stacijā atbildīgie dienesti pilnveido sadarbības prasmes

04.10.2018 Rēzeknes RVP

VAS ”Latvijas dzelzceļš” (LDZ) sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) vakar, 3. oktobrī aizvadīja avārijas situācijas mācības stacijas “Rēzekne 2” teritorijā. Mācību mērķis bija pārbaudīt civilās aizsardzības sistēmā iesaistīto dalībnieku gatavību koordinētai rīcībai un nostiprināt sadarbību katastrofu pārvaldīšanā uz LDZ publiskā dzelzceļa infrastruktūras. Mācībās piedalīties bija aicināti arī Valsts vides dienesta (VVD) Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes (RVP) pārstāvji.

 Kompleksās mācības notika saskaņā ar detalizētu mācību scenāriju, kurš paredzēja apdraudējuma imitāciju, personāla un tehnikas iesaistīšanu. Apdraudējuma apjoms paredzēja civilās aizsardzības komisijas sasaukšanu lēmumu pieņemšanai. To radīja stacijā konstatētais bojājums cisternai, no kuras izplūda un iztvaikoja kaitīga gāze ar asu smaku, kas, valdošo vēju nesta, izplatījās pilsētas virzienā.

Notikuma vietā operatīvi ieradās LDZ, SIA “LDz CARGO”, VUGD, Valsts policijas, pašvaldību, Zemessardzes, VVD pārstāvji. Klātienē tika pārrunāti jautājumi, kuri varētu aktualizēties reāla apdraudējuma gadījumā.

Mācībās bīstamā situācija tika lokalizēta un novērsta. Visi iesaistītie dienesti norādīja, ka regulāras mācības var palīdzēt situācijas novērtēšanas iemaņu un lēmumu pieņemšanas prasmju uzlabošanā. Mācību norise tika filmēta no bezpilota gaisa kuģa iekārtas, lai izlūkotu un novērtētu situāciju un analizētu veiktās darbības.

 

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 15.10.2019