VVD logo

Civilās aizsardzības mācībās SIA “Vollers-Rīga” pārbaudīs uzņēmuma darbinieku gatavību un iesaistīto dienestu sadarbību avārijas situācijā

15.10.2018 Lielrīgas reģionālā vides pārvalde

Ceturtdien, 18. oktobrī SIA “Vollers-Rīga” teritorijā, Lindes, Salaspils novadā, kā arī pieguļošajā teritorijā plkst. 10:00 sāksies vietēja līmeņa praktiskās civilās aizsardzības mācības. Mācību laikā paredzēts pārbaudīt un pilnveidot uzņēmuma darbinieku un citu mācībās iesaistīto atbildīgo dienestu prasmes, iemaņas un koordinētu savstarpējo rīcību avārijas situācijā un tās novēršanas organizēšanā, tajā skaitā mācību laikā tiks pārbaudīta objekta trauksmes un apziņošanas sistēmas efektivitāte.

Mācību scenārijs paredz, ka objekta noliktavā, kurā tiek uzglabāta bīstama ķīmiska viela – nātrija nitrāts (oksidētājs, var pastiprināt degšanu), aizdegsies iekrāvējs, kas uz laiku atstāts bez uzraudzības. Ugunsgrēka imitācijai tiks izmantotas dūmu sveces vai dūmu ģenerators. Autoiekrāvēja degšanas rezultātā veidosies siltuma starojums, kurš veicinās ugunsgrēka attīstību. Tas savukārt izraisīs oksidējošo cieto vielu termisko sadalīšanos ar toksisko gāžu izdalīšanos un izplatību gaisā. Būs risks, ka bīstamās toksiskās gāzes sasniegs blakus uzņēmumu teritorijas un apdzīvotas vietas.  Būs arī viens cietušais – uzņēmuma noliktavas pārzine.

 Mācības piedalīsies un imitētās avārijas likvidēšanas darbus kopā ar uzņēmuma darbiniekiem veiks VUGD, Salaspils pašvaldības policijas, Stopiņu pašvaldības policijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts vides dienesta, apsardzes darbinieki un Salaspils sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija.

Mācību laikā operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. Mācību organizatori atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā sagādātajām neērtībām!

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 26.11.2020