VVD logo

Kalnimantu dīķa īpašniekam uzdod savākt beigtās zivis un apzināt zivju resursiem nodarītos zaudējumus

17.10.2018 Ventspils reģionālā vides pārvalde

Saņemot informāciju par to, ka Talsu novada Valdgales pagasta Kalnimantu dīķī ir bojāgājušas zivis, Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālās vides pārvaldes (RVP) vides inspektors vakar, 16.oktobrī apsekoja īpašumu “Kalnimantu dīķi”.

Pārbaudes laikā tika noskaidrots, ka šajā īpašumā notiek hidrotehniskās būves - meniķa remontdarbi. Remontdarbi uzsākti, jo meniķis ticis ļaunprātīgi aizbetonēts, liedzot notikt dabiskajam ūdens apmaiņas procesam dīķī ar blakus esošo Struņķu dīķi.

Remontdarbu laikā, Kalnimantu dīķis tika nolaists, izrokot apvedkanālu, kas to savieno ar Struņķu dīķi. Kalnimantu dīķī esošās zivis pa izrakto kanālu novadītas uz Struņķu dīķi. Tomēr pārbaudes laikā atklājās, ka neliels skaits zivju ( ap 100 līdaku) iestigušas dūņās un nosmakušas. Pie remontējamā meniķa Kalnimantu dīķa pusē un apvedkanālā Struņķu dīķa pusē konstatētas beigtas raudas ( 2-5 cm garas).

VVD Ventspils RVP inspektora ieskatā raudas Kalnimantu dīķa pusē pie meniķa gājušas bojā ļaunprātīgās rīcības – meniķa aizbetonēšanas rezultātā, jo tika izjaukts dabīgais process – ūdens apmaiņa un skābekļa pieplūde.

Īpašniekam – Valdgales pagasta pārvaldei - jau pārbaudes laikā tika dots mutisks rīkojums savākt beigtās zivis, kur tas ir iespējams, kā arī veikt zivsaimniecisko ekspertīzi zivju resursiem nodarītā zaudējuma novērtēšanai un zaudējuma aprēķinam. Ekspertīzes rezultāti un zaudējuma aprēķins jāiesniedz VVD Ventspils RVP piecu dienu laikā pēc zaudējumu aprēķina saņemšanas.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 06.06.2020