VVD logo

Pie Dzirnezera aizturēts rūdīts malu zvejnieks

23.10.2018 Lielrīgas RVP

22. oktobra pēcpusdienā Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) vides inspektori, pēc vairāku stundu ezera novērošanas, Dzirnezera krastā aizturēja malu zvejnieku. Aizturētā persona ir labi zināma vides inspektoriem, jo par viņu vairāku gadu garumā saņemtas sūdzības no vietējiem makšķerniekiem, kā arī bijusi informācija, ka viņš bieži pārdot nozvejotās zivis vietējiem iedzīvotājiem.

Šoreiz 1953. gadā dzimušais vīrietis gaišā dienas laikā Dzirnezerā bija ievietojis divus zivju tīklus, neraugoties uz to, ka netālu atradās spiningotājs, kurš ķēra zivis no laivas.

Pārkāpējam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Izņemti lietišķie pierādījumi – 50 metru garš zvejas tīkls un gumijas laiva.

Par šādu pārkāpumu, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.3. panta ceturto daļu, var piemērot naudas sodu no 280 līdz 700 eiro. Zivju resursiem zaudējumi nebija nodarīti, jo tīklos iepinušies trīs asari bija dzīvotspējīgi un tika atlaisti atpakaļ ezerā.


 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 14.12.2019