VVD logo

Mācībās SIA “Circle K Latvia” pārbaudīs dalībnieku rīcību civilās aizsardzības sistēmas uzdevumu izpildē

26.11.2018 Lielrīgas reģionālā vides pārvalde

Ceturtdien, 29. novembrī SIA “Circle K Latvia” naftas produktu terminālī Laivinieku ielā 7, Rīgā, un piegulošajā teritorijā no plkst. 10:00 sāksies vietēja līmeņa praktiskās civilās aizsardzības mācības. Mācību laikā pārbaudīs un pilnveidos mācību dalībnieku prasmes un iemaņas, reaģējot uz avārijas situācijām terminālī.

Mācību scenārijs paredz, ka degvielas vedējam ar maksimālo naftas produktu daudzumu 30 m3, stāvot termināļa teritorijas stāvvietā, saimnieciskās noliktavas tiešā tuvumā, notiek benzīna noplūde no bojātas cisternas. Kabīnē atrodas šoferis, kurš, cenšoties izkāpt no tās, gūst traumu. Objektā tiek izsludināta trauksme. Mēģinot novērst benzīna noplūdi, tas aizdegas un peļķe deg ar atklātu liesmu.

Mācības piedalīsies un imitētās avārijas likvidēšanas darbus kopā ar uzņēmuma darbiniekiem veiks VUGD, Rīgas brīvostas policijas, Valsts policijas, Rīgas pašvaldības policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts vides dienesta darbinieki un līgumorganizācijas.

Mācību laikā operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. Mācību organizatori atvainojas iedzīvotājiem par mācību laikā sagādātajām neērtībām!

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 26.11.2020