VVD logo

Dalās pieredzē par drošiem ķīmisko vielu pārvaldības principiem

17.05.2019 Centrālā struktūrvienība

No 14.maija līdz 16.maijam Latvijā norisinājās ikgadējā Ķīmisko ieroču aizlieguma konvencijas Austrumeiropas dalībvalstu nacionālo autoritāšu tikšanās.

Nacionālo autoritāšu ikgadējās sanāksmes mērķis ir veidot sadarbības mehānismus un komunikāciju nacionālo autoritāšu starpā, kā arī starp Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju* un nacionālām autoritātēm.

Pasākumu organizēja Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijas (Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons, OPCW) Tehniskais sekretariāts sadarbībā ar Valsts vides dienestu (VVD) un Ārlietu ministriju (ĀM).

Tikšanās laikā kolēģi dalījās pieredzē par drošu ķīmisko vielu pārvaldību. Pārstāvjiem no 21 valsts bija iespēja mācīties no citu valstu pieredzes: uzzināt par viņu rīcību incidentos, kur nākas saskarties ar ķīmiskām vielām, tādējādi veicinot un pilnveidojot dažādus attīstības mehānismus, tai skaitā arī tehniskos un likumdošanas aspektus.

Pasākumā piedalījās divi vieslektori - Dr. Niks Gents no Lielbritānijas institūcijas, kas atbild par sabiedrības veselību. Balstoties uz pieredzi darbā pēc Solsberijas notikuma, lektors dalījās gūtajās atziņās, kā šādās situācijās rīkoties turpmāk.

Otra vieslektore bija Lietuvas Vides aizsardzības aģentūras Vides izpētes departamenta pārstāve Dr. Galina Garnaga – Budre. Viņa informēja klātesošos par nogremdētajiem ķīmiskajiem ieročiem Baltijas jūrā, pieskaroties vides aspektam un veiktajiem pētniecības projektiem.

Pasākumā piedalījās pārstāvji no Armēnijas, Bulgārijas, Horvātijas, Čehijas, Igaunijas, Ziemeļmaķedonijas, Gruzijas, Ungārijas, Lietuvas, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Ukrainas, Melnkalnes, Bosnijas un Hercegovinas, Albānijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Serbijas, Bulgārijas, Latvijas. 

 

*vairāk informācijas par Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju (ĶIAO) https://www.opcw.org/

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 23.09.2020