VVD logo

Valmierā turpinās naftas bāzē noplūdušās dīzeļdegvielas savākšana

09.10.2020 Vidzemes reģionālā vides pārvalde

Piektdien atbildīgie dienesti turpināja darbu, lai likvidētu 8. oktobrī SIA “EAST-WEST TRANSIT” naftas bāzē Valmierā, Mūrmuižas ielā 15B, notikušās dīzeļdegvielas noplūdes sekas. Ceturtdien operatīvi bija izdevies ierobežot piesārņojuma izplatīšanos. Šodien visas dienas garumā turpinājās darbi, lai savāktu izplūdušo dīzeļdegvielu.

Lai arī sākotnējas uzņēmuma aplēses liecināja par ļoti būtisku Valmieras lietus kanalizācijas sistēmā noplūdušās dīzeļdegvielas apjomu, īstenojot pasākumus noplūdušās degvielas savākšanai, kā arī piesārņojuma ierobežošanai, konstatēts, ka lietus kanalizācijas sistēmā noplūdušas 1,5 t dīzeļdegvielas.

Piektdien, grāvī, kur atrodas lietus notekūdeņu kolektora izplūde, veikta piesārņotā ūdens izsūkšana, kā arī vakar novietoto naftas produktu absorbējošo bonu nomaiņa. Savukārt, SIA EAST WEST TRANSIT naftas bāzē joprojām turpinās iekšējās lietus kanalizācijas sistēmas aku tīrīšana. Pabeidzot šos darbus, lietus savākšanas akās tiks ievietotas bonas. Tāpat tuvākajā laikā tiks uzsākta piesārņotās grunts ap dzelzceļa estakādi, kur notika noplūde, noņemšana.

Valsts vides dienests (VVD) uzdevis uzņēmumam veikt atkārtotu bonu nomaiņu un piesārņotā ūdens atsūknēšanu kolektora izplūdes vietā pirms bonām, atbilstoši piesārņotā ūdens plūsmas režīmam, kā arī nodrošināt piesārņoto bonu un piesārņotā ūdens tālāko apsaimniekošanu atbilstoši vides aizsardzības prasībām. VVD uzraudzībā tiek turpināts darbs, lai likvidētu avārijas sekas.

Valmieras pilsētas pašvaldība, sazinoties ar komunālo uzņēmumu SIA “Valmieras ūdens”, ir noskaidrojusi divas mājsaimniecības, kurās var tikt potenciāli ietekmēta dzeramā ūdens kvalitāte. Pašvaldība sadarbībā ar komunālo uzņēmumu SIA ,,Valmieras ūdens” sazināsies ar mājsaimniecībā dzīvojošiem iedzīvotājiem par situācijas turpmāko pārvaldību, ja rodas bažas par grodu akās esošā ūdens kvalitāti.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 31.10.2020