VVD logo

Trauksmes celšana

 

Trauksmes celšana

2019. gada 1. maijā stāsies spēkā Trauksmes celšanas likums (turpmāk – likums) ar mērķi Latvijā stiprināt trauksmes cēlēju aizsardzību un veicināt trauksmes celšanu sabiedrības interesēs par dažādiem pārkāpumiem. Likums definē, kas ir trauksmes cēlējs, kā varēs celt trauksmi, kā arī nosaka pamatprasības trauksmes cēlēja ziņojuma izskatīšanai. Likumā noteiktas tiesības iesniegt trauksmes cēlēja ziņojumu, izmantojot likumā paredzētos mehānismus. Uzzini vairāk

 

Trauksmi Valsts vides dienestā varēs celt par iespējamo noziedzīgu nodarījumu, administratīvu pārkāpumu vai citu tiesību normu pārkāpumu vides aizsardzībā, kā arī par iespējamo Valsts vides dienesta nodarbinātā ētikas vai profesionālo normu pārkāpumu.

 

Vēlamais veids, kādā Valsts vides dienestam varēs iesniegt trauksmes cēlēja ziņojumu: elektroniskajā pastā trauksme@vvd.gov.lv vai Valsts vides dienesta oficiālajā e-adresē.

 

No 2019. gada 1. maija Valsts vides dienesta kontaktpersona trauksmes celšanas jautājumos būs Administratīvā departamenta Lietvedības daļas vadītāja Dzidra Ikauniece, 67084200, dzidra.ikauniece@vvd.gov.lv.


 

banneris

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 24.04.2019