VVD logo

Civilās aizsardzības komisijas sēdē atbildīgie dienesti meklē risinājumus vides piesārņojuma risku novēršanai Naujenes pagastā

24.05.2019 Daugavpils reģionālā vides pārvalde

Pēc Valsts vides dienesta (VVD) Daugavpils reģionālās vides pārvaldes (RVP) iniciatīvas vakar, 23.maijā tika sasaukta Daugavpils sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā atbildīgie dienesti un pašvaldība pārrunāja, kā sakārtot teritoriju Daugavpils novada Naujenes pagastā. VVD inspektori pārbaudes laikā tur atklājuši ievērojumu daudzumu nelikumīgi izgāztu plastmasas atkritumu.

VVD Daugavpils RVP pārstāvji informēja komisijas locekļus, ka pārbaudē kaitējums videi nav konstatēts, tomēr neatbilstošais atkritumu uzglabāšanas veids un sastāvs tādu var izraisīt. Vides inspektori notikušajā ir saskatījuši arī noziedzīga nodarījuma pazīmes. Par to  informēta Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļa, lūdzot izskatīt iespēju uzsākt krimināllietu. Valsts policijai lūgta arī palīdzība vainīgo personu noskaidrošanā. Jau sēdes laikā atbildīgie dienesti vienojās, ka policijas darbinieki pastiprināti patrulēs notikuma vietā, lai nepieļautu, ka īpašumā iekļūst nepiederošas personas.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 23.09.2020