Statuss:
Noslēdzies

Pasākuma mērķis ir īstenot visaptverošu izglītojošu kampaņu - izglītojot gan uzņēmumus, kas veic piesārņojošas darbības (vadlīnijas, video pamācības, reģionālie semināri), gan iedzīvotājus. Plašākas sabiedrības izglītošana, attīstot iedzīvotāju spēju atpazīt vides pārkāpumus un pēc tam atbilstoši rīkoties, lai tos novērstu, ir būtisks priekšnosacījums atbilstības vides normatīvo aktu prasībām panākšanai. Tas ir īpaši būtiski, ņemot vērā ierobežotos VVD cilvēkresursus (inspektoru skaitu visā Latvijā). Vienlaikus izstrādātās video pamācības, kā izmantot VVD e-pakalpojumus, veicinās arī publiskā sektora radīto e-pakalpojumu plašāku lietošanu, attīstot uzņēmumu digitālās prasmes. Lai identificētu, kādiem jautājumiem radiācijas drošības jomā tuvākajos gados VVD vajadzētu pastiprināti pievērst uzmanību, nepieciešams organizēt sabiedriskās domas aptauju par zināšanām un informācijas pieejamību sabiedrībai, citām iestādēm un operatoriem. Ievērojot, ka 2021.gadā plānota Baltkrievijas atomelektrostacijas darbības uzsākšana, ir svarīgi veidot sabiedrības izpratni par atomelektrostaciju darbību, iespējamo ietekmi un rīcību avāriju gadījumos, aptaujā tiks noskaidrotas sabiedrības zināšanas un izpratne arī šajos aspektos.

    Identifikācijas Nr. 1-08/196/2020

    Īstenošanas laiks: 04.01.2021. – 30.12.2021.

    Finanšu avots: Latvijas vides aizsardzības fonds

    Kopējais finansējums: 43 663 EUR

    Īstenošanas vieta: visa Latvija

    1. Metodisko materiālu kopuma izstrāde operatoriem par rīcībām vides normatīvo aktu prasību ievērošanai un atbilstības panākšanai.
    2. Video palīgs operatoriem par e-pakalpojumu lietošanu - “Soli pa solim ceļā uz vides atļauju!”- video pamācības izveidošana.
    3. Noorganizēt piecus reģionālos seminārus, apbalvot “Zaļās izcilības balvas 2021” laureātus.
    4. Izveidot “Esi zinošs – RĪKOJIES!” izglītojošos materiālus iedzīvotājiem par divām tēmām.
    5. Sabiedriskās domas aptauja trim respondentu grupām.
    6. Vadlīniju sagatavošana par radioaktīvo materiālu transportēšanu un defektoskopijas rentgeniekārtu lietošanu.

    1. Izstrādāts metodisko materiālu kopums operatoriem par rīcībām vides normatīvo aktu prasību ievērošanai un atbilstības panākšanai:

    2. Izveidots video palīgs operatoriem par e-pakalpojumu lietošanu - “Soli pa solim ceļā uz vides atļauju!”- video pamācības izveidošana

    3. Noorganizēti pieci semināri un apbalvoti “Zaļās izcilība 2021” laureāti

    4. Izveidoti “Esi zinošs – RĪKOJIES!” izglītojoši materiāli iedzīvotājiem (par divām tēmām)

    Izglītojoši materiāli iedzīvotājiem par gaisa piesārņojumu: 

    Izglītojoši materiāli iedzīvotājiem par atbildīgu atkritumu apsaimniekošanu:

    5. Sabiedriskās domas aptauja trim respondentu grupām

    6. Vadlīniju sagatavošana par radioaktīvo materiālu transportēšanu un defektoskopijas rentgeniekārtu lietošanu