DRN
DRN atbrīvojuma saņēmējiem pievienojas 117 uzņēmumi

2023. gada 2. ceturksnī Valsts vides dienests (VVD) piešķīris atbrīvojumu no Dabas resursu nodokļa (DRN) 117 jauniem uzņēmumiem, savukārt 106 uzņēmumiem atbrīvojums pārtraukts. Pavisam no DRN nomaksas atbrīvoti 5247 uzņēmumi, kas ir par 91 vairāk nekā 2023. gada 1. ceturksnī.

Uzņēmumu skaits, kas saņēma atbrīvojumu par iepakojumu un vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem (IEP) palielinājies par 82, savukārt par 58 palielinājies uzņēmumu skaits, kas saņēma atbrīvojumu par elektriskām un elektroniskām iekārtām (EEI). Par 32 palielinājies uzņēmumu skaits, kas saņēma atbrīvojumu par videi kaitīgām precēm (VKP) un par 8 palielinājies uzņēmumu skaits, kas saņēma atbrīvojumu par depozītu (DEP), savukārt uzņēmumu skaits, kas saņēma atbrīvojumu par transportlīdzekļiem (NTL) nav mainījies.

DRN atbrīvojuma saņemšanai 2023. gada 2. ceturksnī pieteikti 117 nodokļa maksātāji, kuri līdz šim atbrīvojumu nesaņēma. VVD piešķīra atbrīvojumu no DRN par IEP 81 nodokļa maksātājiem, 33 par VKP, 58 par EEI, 10 par DEP. Savukārt 89 nodokļa maksātāji vairs neturpina saņemt atbrīvojumu par IEP, 14 par VKP, 18 par EEI un 2 par DEP.

VVD atgādina, ka atbilstoši DRN likumā noteiktajam nodokļa maksātājs, kura radītā izlietotā iepakojuma apjoms kalendāra gada laikā ir 300 kilogramu vai vairāk, ir pienākums piedalīties ražotāja paplašinātās atbildības sistēmā. Savukārt, atbilstoši Iepakojuma likumā noteiktajam, depozīta iepakotājam, kura radītā izlietotā dzērienu depozīta iepakojuma apjoms kalendārā gada laikā ir 150 kilogrami vai vairāk, ir pienākums apsaimniekot izlietoto dzērienu depozīta iepakojumu visā Latvijas teritorijā.