Atkritumi
Atkritumu dedzināšana

Pēc 16.08.2021. saņemtās informācijas par atkritumu iespējamo dedzināšanu, jo koka konstrukciju ražotnes teritorijā pamanīti melni dūmi un izplatās specifiska gumijas smaka, Valsts vides dienesta (VVD) Zemgales reģionālās vides pārvaldes inspektori norādītajā notikuma vietā “Ciedras”, Miltiņi, Bērzes pagastā, Dobeles novadā konstatēja, ka SIA “J.E.F.” metāla tvertnē dedzināja no ēku jumta noņemtus dēļus.

VVD pārbaudē vairākus kvadrātmetrus lielajā metāla tvertnē, kas speciāli ierīkota sadzīves un ražošanas atkritumu dedzināšanai, konstatēts degošs, melns, gumijai līdzīgs šķidrums. Uzņēmums paskaidrojis, ka metāla tvertnē dedzināti ar ruberoīdu pārklāti jumta dēļi. Pēc VVD pieprasījuma liesmas metāla tvertnē nodzēstas ar smilti.

Tāpat VVD uzņēmumam devis norādījumus atkritumu dedzināšanai ierīkoto metāla tvertni aizvākt un ražotnes teritoriju sakārtot atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

VVD ir uzsācis administratīvā pārkāpuma lietvedību par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu un SIA “J.E.F.” kā juridiskajai personai var piemērot sodu no 250 līdz 2 800 EUR.