Jaunumi

No 17. līdz 21. jūnijam Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes vecākie inspektori Artūrs Holštroms un Aigars Šuideiķis kopā ar lietuviešu kolēģiem piedalījās zvejas kontroles reidos Lietuvas piekrastē. Starptautiskā zvejas kontrole organizēta Eiropas zivsaimniecības kontroles aģentūras Kopīgā ieviešanas plāna ietvaros.

Aizvadīto piecu dienu laikā veiktas vairākas piekrastes zvejas pārbaudes, tai skaitā arī nakts reids. Starptautiskā zvejas kontrole rezultējās ar ievērojamu “lomu”. Piekrastes posmā pie Smiltynes tika atklāti nelegāli akmensplekstu tīkli aptuveni 1,5 km kopgarumā.

Latvijas un Lietuvas inspektori, strādājot plecu pie pleca, tīklus izcēla un tajās esošās akmensplekstes atbrīvoja, izlaižot tās atpakaļ jūrā. Mūsu inspektori novēroja, ka loms ir bijis iespaidīgs, un zivju resursiem tiktu nodarīti ievērojami zaudējumi, ja šie tīkli nebūtu atklāti.

Lietuvā, tāpat kā Latvijā, akmensplekstes zveja piekrastē ir aizliegta no 1.jūnija līdz 31.jūlijam. Tas ir akmensplekstes nārsta laiks, kad šai nozīmīgajai Baltijas jūras zivju sugai ir iespēja vairot populāciju. Savukārt Lietuvas kolēģi darīja zināmu,  ka viena akmensplekstes indivīda cena tirgū ir aptuveni 20 eiro, un tā ir ļoti pieprasīta.

Tāpēc intensīva piekrastes zvejas kontrole šajā laika periodā ļoti būtiska. Vēl labāk, ja šādu kontroli kaimiņvalstu inspektori var veikt kopīgi, tādejādi daloties pieredzē un paaugstinot kontroles kvalitāti.

Papildu informācija un foto:  http://zuv.lt/index.php?2271619179