Informācija presei Jaunumi
VVD ģenerāldirektors

2024. gada 2. aprīlī Ministru kabinets apstiprināja Andri Ķēniņu Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektora amatā. 

A. Ķēniņš ieguva visaugstāko vērtējumu no pretendentiem, kas bija pieteikušies Valsts kancelejas izsludinātajā konkursā uz VVD ģenerāldirektora amatu. 

“Valsts vides dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu dabas resursu izmantošanu un vides kvalitātes saglabāšanu. Andra Ķēniņa līdzšinējā pieredze, zināšanas un stratēģiskais redzējums rada pārliecību, ka iestādes pārvaldība tiks profesionāli īstenota, lai sasniegtu izvirzītos mērķus,” pauž vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa. 

“Astoņu mēnešu garumā man ir bijis tas gods vadīt Valsts vides dienesta komandu kā ģenerāldirektora pienākumu izpildītājam, šajā laika posmā esmu detalizēti iepazinies ar procesiem, kas veiksmīgi darbojas jau šobrīd, kā arī tiem, kam tuvākajā nākotnē nepieciešami uzlabojumi. Esmu pārliecināts, ka kopā ar VVD kolēģiem mums izdosies arī turpmāk virzīt VVD darbību attīstības un digitalizācijas virzienā, pilnveidojot pakalpojumu sniegšanas kvalitāti un stiprinot iestādes kapacitāti,” par gaidāmo stāsta VVD ģenerāldirektors Andris Ķēniņš.  

A. Ķēniņš līdz šim ieņēma valsts sekretāra vietnieka amatu vides aizsardzības jautājumos Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un no 2023. gada 12. augusta bija VVD ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs, kā arī valdes loceklis VSIA “Vides investīciju fonds”. Pirms tam A. Ķēniņš bija biedrības “Latvijas Raidorganizāciju asociācija” izpilddirektors. Paralēli šajā laikā ieņēma arī padomes locekļa amatu VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”. No 2012. līdz 2017. gadam A. Ķēniņš bija Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sekretariāta vadītājs. Pirms tam konkursa uzvarētājs ir ieņēmis amatus, kas saistīti ar departamenta un nodaļu vadīšanu, kā arī bijis vairāku organizāciju padomes un valdes loceklis. Jaunieceltais VVD ģenerāldirektors ieguvis profesionālo maģistra grādu jurisprudencē Latvijas Universitātē. 

Kā vēstīts iepriekš, pretendentu atlase norisinājās trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēja iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un skaidroja savu redzējumu par Valsts vides dienesta darbības pilnveidošanas un attīstības iespējām. Savukārt atlases trešajā kārtā tika pārbaudītas tādas pretendentu vadības kompetences kā stratēģiskais redzējums, pārmaiņu vadīšana, komandas vadīšana, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību. Šajā kārtā pretendents kopumā guva ļoti labu novērtējumu.