ūdens zināšanas ziņojumi
[16:57] Karīna Dvorjaņinova  VVD informē - vairākās Latvijas ūdenstilpēs novērojama zilaļģu savairošanās

Šobrīd vairākās Latvijas ūdenstilpēs novērojama zilaļģu savairošanās. Tas ir dabisks un pārejošs process, tomēr Valsts vides dienests (VVD) aicina iedzīvotājus samazināt saskarsmi ar ūdeni, kurā zilaļģu klātbūtne ir novērojama.

Zilaļges silta laika un lēna vēja apstākļos strauji savairojas ūdenī ar paaugstinātu fosfora koncentrāciju, uz ūdens virsmas radot zilgan-zaļus veidojumus. Zaļie veidojumi izteiktāk pamanāmi, kad saskaloti līča vai upju piekrastēs.

VVD divu nedēļu laikā saņēmis iedzīvotāju ziņojumus par novērotām zilaļģēm Daugavas piekrastē Rīgā - Vecmilgrāvī un Andrejsalā, Lazdonas ezerā Madonas novadā un Igates upē Vidrižu pagastā, Limbažu novadā.

Lielā vairumā zilaļģes var izraisīt zivju slāpšanu, jo patērē ūdenī esošo skābekli. Tās sastopamas praktiski visās ūdens tilpnēs. Beidzot savu dzīves ciklu zilaļģes nogrims ūdens dzelmē.

Plašāka informācija par peldvietu ūdens kvalitāti un to uzraudzību Veselības inspekcijas tīmekļa vietnē: https://www.vi.gov.lv/lv/peldvietu-udens-kvalitate