sadarbība projekts
Ar Valsts vides dienesta (VVD) dalību uzsākts projekts #TRUSTALUM - teju 30 dalībnieki no Zviedrijas un Baltijas valstīm tikās atklāšanas pasākumā Upsalā

Ar Valsts vides dienesta (VVD) dalību uzsākts projekts #TRUSTALUM - teju 30 dalībnieki no Zviedrijas un Baltijas valstīm tikās atklāšanas pasākumā Upsalā, lai iepazītu ALUM ūdens attīrīšanas metodi ne vien teorijā, bet arī praksē.

Partneri un uzaicinātie eksperti no Zviedrijas dalījās savā vairāk nekā 60 gadu pieredzē ezeru attīrīšanā ar ALUM metodi. Tika prezentēti gan labās prakses piemēri no Växjö pašvaldības, gan ilgtermiņa efektivitātes analīze no apjomīga pētījuma par 114 ezeriem Eiropā un Z-Amerikā.

Otrajā dienā eksperti iepazina ALUM metodi darbībā Uttran ezera ūdeņos . Jau nākošā gada pavasarī šī laiva un komanda ceļos pie mums uz Latviju, lai Velnezerā, Juglā realizētu pirmo ALUM metodes demonstrāciju Baltijā.

VVD šajā projekta posmā iepazīstas ar ALUM ūdens attīrīšanas metodi un gūst  ieskatu citu valstu pieredzē attiecībā uz galveno dokumentāciju, kas darbu veicējiem nepieciešama, lai attīrīšanas darbus veiktu atbilstoši vides prasībām.

Plašāk par projekta sanāksmi: https://interreg-baltic.eu/proj.../kickoff-event-in-uppsala/

velnezers