radiācijas drošība seminārs
ekrānšāviņš no semināra

Valsts vides dienesta Radiācijas drošības centrs (VVD RDC) 2021. gada 12. oktobrī organizēja ikgadējo bezmaksas semināru operatoriem (uzņēmumiem), kas veic darbības ar jonizējoša starojuma avotiem, par aktualitātēm radiācijas drošības jomā.

Lai gan VVD RDC šādu semināru organizē jau trešo gadu, šī bija pirmā reize, kad semināra dalībnieki – ārstniecības personas un ārstniecības atbalsta personas - par dalību seminārā saņems kredītpunktus – 5,7 TIP (Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padomes apstiprinājums) vai 5,15 TIP (Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienības apstiprinājums).

Semināra laikā dalībniekiem bija iespēja plašāk uzzināt par VVD RDC izstrādātajām vadlīnijām operatoriem, izmaiņām tiesību aktos un starptautiskām aktualitātēm, prasībām radiācijas drošības ekspertiem un medicīnas fizikas ekspertiem, kā arī operatoru ikgadējo pārskatu par darbībām ar jonizējošā starojuma avotiem iesniegšanu, izmantojot VVD izveidoto e-pakalpojumu.

Savukārt semināra otrajā daļā operatori ieguva zināšanas par radiācijas drošības kultūru medicīniskajā apstarošanā, kā arī medicīnas fiziķa lomu ārstniecības iestādē. Tāpat VVD RDC eksperti iepazīstināja ar RDC izstrādātajām vadlīnijām kodolmedicīnā un plānotajām izmaiņām tiesību aktos medicīniskajā apstarošanā, kā arī izstrādātajiem diagnostikas standartlīmeņiem mamogrāfijā un koniska staru kūļa datortomogrāfijas (panorāmas 3D zobārstniecības iekārtu) izmeklējumos.

Semināra prezentācijas un videoieraksti pieejami VVD tīmekļa vietnē šeit 

Kopumā seminārā piedalījās 460 dalībnieki.

Tiešsaistes bezmaksas seminārs norisinājās VVD īstenotās izglītojošās kampaņas "Esi zinošs!” laikā. Šīs kampaņas laikā visa gada garumā VVD izglīto uzņēmumus par vides normatīvo aktu prasībām un kā tās ievērot savā darbībā. Kampaņu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF).