Atkritumu aprites departaments 2023. gada 5. aprīlī novadīja ikgadējo semināru ražotāju atbildības sistēmām (RAS) un to auditoriem par šādām tēmām:

  1. VVD aktivitātes LIFE integrētā projekta “Atkritumi kā resursu Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” “Waste to Resources IP”  ietvaros;
  2. Iepakojuma datu plūsma Latvijā LIFE  projekta “Waste to Resources IP” ietvaros (A6 aktivitāte); 
  3. APUS transformācija;
  4. Aktualitātes nozarē;
  5. Atkritumu pārrobežu sūtījumu aktualitātes, pārskatu kvalitāte;
  6. Vēsturisko riepu apsaimniekošana un citas aktualitātes;
  7. Depozīta sistēmas aktualitātes un izmaiņas.

RAS tika informētas par aktualitātēm nozarē, t.sk. prasībām, no 2023. gada atsevišķi uzskaitīt un ziņot par melnā metāla un alumīnija iepakojumu, ziņot par koksnes iepakojumu, kas salabots Latvijā, kā arī attiecībā uz kompozīta iepakojumu ziņot par katru iepakojumā ietverto materiālu (ja konkrētā materiāla apjoms iepakojuma vienībā pārsniedz 5% no iepakojuma vienības kopējās masas). Tāpat ražotājiem, kas laiž tirgū tabakas izstrādājumus ar filtriem un filtrus, kas paredzēti lietošanai kopā ar tabakas izstrādājumiem, ir pienākums izveidot vai pievienoties jau esošai RAS līdz 2023. gada 4. janvārim.

Vienlaikus tika norādīts, ka attiecībā uz fotoelementu paneļiem tiks nodalīta atsevišķi 4.2. kategorija (fotoelementu paneļi), noteiktas prasības RAS sistēmas ietvaros nodrošināt fotoelementu paneļu atkritumu uzglabāšanu un neattiecināt skaitliskus savākšanas, sagatavošanas atkārtotai izmantošanai vai pārstrādes un reģenerācijas mērķus uz fotoelementu paneļu atkritumiem.

Kopumā seminārā piedalījās 28 dalībnieki, kas pārstāv tādus uzņēmumus kā SIA “Zaļais Centrs”, AS “Latvijas Zaļais punkts”, AS “AJ Power Recycling”, SIA “Eko Rija”, SIA "Zaļā josta", SIA "Eco System", SIA "LISC", SIA "Auto pārstrāde" un SIA “Depozīta iepakojuma operators”.

VVD pateicas visiem par dalību seminārā!

LIFE integrētais projekts “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras.